Cała naprzód!

Czytając książki motywacyjne, słuchając wielu podcastów, jednym z tematów przewodnich jest obranie celu zarówno w biznesie, jak i w życiu.

To kim jesteśmy, porównywane jest najczęściej do statku, który został zbudowany nie po to aby stać w spokojnym porcie. Naszym przeznaczeniem jest droga. Podobnie jak w przypadku statku, aby dotrzeć do celu musimy mieć go dokładnie sprecyzowanego. Wyznaczamy optymalną drogę i cała naprzód!

Wszystko to, co nas spotyka, wichry, sztormy i nawałnice jest wpisane w naturę człowieka płynącego przez życie. Wyobraź sobie statek, który wypływa na pełne morze bez celu. Zatrzymuje się w końcu i dryfuje tam, gdzie poniesie go prąd, gdzie zawieje wiatr. Tak wygląda życie człowieka, który chce być szczęśliwy, ale nie wie czym dla niego jest tak naprawdę szczęście i jak go osiągnąć, gdzie i kiedy jest port przeznaczenia i jak do tego miejsca w czasie dotrzeć.

Takim portem są nasze cele, nasze tak często wypowiadane w myślach spełnienie marzeń.

Zamknij oczy, weź głęboki oddech, sprecyzuj dokładnie cel swojej podróży. Wyobraź sobie siebie, który jest tam, gdzie chciał dotrzeć. Wyobraź sobie siebie na końcu drogi.

Pewność, że nie zmarnowałeś czasu jaki został Ci dany będzie ogromną nagrodą za poświęcony trud podróży. Wszyscy, których spotkasz, będą częścią Twojej podróży, tak jak Ty będziesz częścią ich drogi. Twój cel, osiągnięty nierzadko w wielkim trudzie, wtedy będzie ukoronowaniem Twojego życia. Będziesz człowiekiem spełnionym i szczęśliwym.

Czego najbardziej się obawiasz, żeby dotrzeć do spełnionego marzenia? Po pierwsze wstań z wygodnego fotela, wyjdź z bezpiecznego domu, popatrz przed siebie, zobacz skąd wieje wiatr, ustaw swój statek w kierunku portu przeznaczenia i płyń!
Cała naprzód!

Strach, który dziś trzyma Cię w bezpiecznym porcie, w przyszłości będzie dodatkowym napędem i bodźcem do działania.
Sam musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – czego się bardziej się obawiasz? Czy strach przed osiągnięcie celu nie jest większy niż ten, trud drogi która Cię od niego dzieli?

Życie przemija bardzo szybko. Nieważne, ile dziś masz lat. Za 20 lat będziesz starszy o te 20 lat. Czy coś osiągniesz? Czy się odważysz? Czy jesteś gotów przeżyć życie jako piękną przygodę, pełną wyzwań i emocji? Czy jesteś gotów zagrać w nim pierwszoplanową rolę?
Zastanów się. Tylko Ty znasz odpowiedz!

Twoje życie, to twój biznes.

Piotr Żurek

Fascinate.pl to projektowanie i realizacja strony www, sklepu internetowego, kampanii marketingowej.
Optymalizujemy strony pod kątem SEO.
Skutecznie pozycjonujemy strony www i sklepy internetowe
.

Menu

Kontakt

Obserwuj nas na social mediach

© fascinate. All Rights Reserved.